7 kroků k perfektním koupelnovým doplňkům

838 Koupelna inspirace , Tipy a triky

Většina koupelen je od základu zařízených buď prakticky, nebo na krásu. Ale málokdo zvládne na první dobrou vkusně zkombinovat všechny doplňky tak, aby plnily svou funkci a zároveň dělaly parádu. Pokud máte pocit, že vaše koupelna by snesla ještě trochu ladění, jste tu správně. Jinak se aspoň můžete přesvědčit, že jste udělali vše, jak má být.

1 Naplánujte si rozpočet

Dům určitě nezačínáte stavět od střechy, že? Stejně je to i koupelnovými doplňky. Než se vrhnete na vybírání a probírání se tisíci pohlednými kousky, nastavte si jasný rozpočet. Pro začátek stačí, když si určíte přesnou částku.

Pro pokročilejší je fajn nechat si třeba 10 % rezervu, když byste objevili dražší kousek, který přesně padne do vaší koupelny, ale už by do základního rozpočtu nevešel. Tahle rezerva vám ve výsledku může zachránit nepříjemný pocit, kdy byste museli škrtat jinde. Tak na to při počítání myslete.

2 Začněte tím, co používáte

Možná to někomu připadá jako banalita, ale věřte, že není. Nezřídka lidi při zařizování vlastního bydlení začnou nakupovat věci, které se jim líbí, i když ještě nemají základní výbavu na pohodlné každodenní vyžití. V případě koupelnových doplňků to samozřejmě platí taky. Takže začněte opatrně.

Nejlepší je sepsat si podle důležitosti jednotlivé položky. Čím častěji danou věc budete používat, tím výš na seznam patří. Pokud chcete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli, proberte s kamarády nebo rodinou, bez čeho se v koupelně neobejdou. Páté nebo šesté místo na seznamu si nechte na věc, kterou si koupíte pro radost.

3 Zaměřte se na prověřenou kvalitu

Nenechte se opít rohlíkem. Vyšší cena ne vždy znamená vyšší kvalitu. Především při nakupování na internetu si dejte dobrý pozor, co vybíráte. Fotky mohou mást. Tak si dejte práci s přečtením recenzí a doporučení zákazníků, kteří nakoupili před vámi. Zjistíte, jak se věci ve skutečnosti mají. Navíc vás to bude stát jen čas.

Díky dostatku informací před nákupem si snadno uděláte představu o produktech do koupelny, které byste doma chtěli, a které naopak ne. Ideální je vyhradit si jedno nedělní odpoledne na pořádnou rešerši, abyste měli zdroje z různých e-shopů. Pak máte dobrou šanci, že najdete vysoce kvalitní zboží za přijatelnou cenu. Nezapomínejte koukat mimo velké řetězce. Skutečné poklady často objevíte u méně známých prodejců.

4 Nevybírejte podle značky

Sázka na osvědčené značky může být dobrou volbou. Ale s největší pravděpodobností si připlatíte. Pokud zjistíte, že nemáte napjatý rozpočet, je to jedna z možných cest. My ale doporučujeme vyhnout se pohodlnosti a prozkoumat všechny alternativní možnosti, než se rozhodnete nakupovat značkové koupelnové doplňky.

Když nic jiného, získáte přehled a vyberete si domů působivý originál, který nikdo z vašich blízkých nezná. Pokud přes vaši oblíbenou značku nejede vlak, nezavrhujte ji. Jen si dobře rozmyslete, jestli cena odpovídá kvalitě. Je předmět skutečně tak drahý proto, že vyniká v praktickém použití a designu, nebo část ceny spolkne věhlas značky? Buďte upřímní a rozhodněte podle svého svědomí.

TIP: Nezapomínejte na to, že koupelnové doplňky používají i další členové domácnosti. Ocení značkový produkt? Pokud ano, je to vaše cesta. Když ne, zkuste zvážit alternativy.


5 Pozor na volné místo v koupelně

Jen pár koupelnových doplňků vám doma může zabrat hodně místa. To nemusí vadit, pokud i tak vaše koupelna zůstane funkční a bez zásahu do maximálně pohodlného používání. Pokud by ale měla trpět praktičnost místnosti, raději začněte v počtech doplňků škrtat. Určitě byste nechtěli myslet na to, že při vylézání z vany musíte dávat pozor, abyste loktem nevrazili do držáku na kosmetiku a podobně.

Nejlepší na testování je největší člověk u vás doma. Pokud v koupelně bez problémů zvládne vše potřebné i po tom, co rozmístíte všechny pracně vybrané doplňky, máte vyhráno. Když to někde bude váznout, spolkněte hněv a zkuste vymyslet, jak prostor urovnat, aby zůstal plně funkční.

6 Nezapomeňte na základní vybavení

Nenechte se strhnout vybíráním drobností a krásných doplňků, dokud nebudete mít to hlavní. Bez sprchové hlavice s hadicí, vodovodních baterií nebo umyvadla to nepůjde. To jsou absolutní nutnosti, které musí mít přednost před vším ostatním. Jako další pak následují držáky ručníků, světla a další méně důležité doplňky.

No uznejte sami, že bez držáku na kartáčky nebo mýdlenky z broušeného skla se dá přežít snáz, než kdybyste se museli obejít bez umyvadla nebo byli odsouzeni k hygieně potmě. Pozor na to.

7 Slaďte barvy veškeré výbavy

Opatrně s množstvím a odstíny. Pokud si s barvami nevíte rady, můžete vsadit na jistotu a zvolit jednu základní – nejčastěji bílou nebo krémovou. K té pak dokoupíte další kousky tak, aby se vzájemně nepřekřikovaly ostrými tóny různých barev. Ideální je držet se jedné výrazné barvy, která doplní základovou bílou či krémovou.

Výhodou neutrální základní barvy stěn nebo kachliček je univerzální využití. Když po nějakém čase budete chtít vyměnit barvu doplňků, sednou k jemné krémové nebo bílé stejně dobře kousky v kombinaci skla a nerezové oceli jako z kameniny nebo s výraznou barvou.

Tak ať se vám podaří najít ty správné koupelnové doplňky a mrkněte občas na náš blog, kde pro vás pravidelně publikujeme další zajímavé články.

Přečtěte si také

Sdílejte článek

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet?
Místo toho se přihlaste Nebo Obnovit heslo