Knihovna snů: vsaďte na neotřelé kombinace nábytku knih a dekorací

Zařizujete si pokoj a přemýšlíte, jaký nábytek použít na knihovnu? Věřte tomu, že máte pestrou škálu možností. Ta tam je totiž doba, kdy se tlusté svazky uznávaných klasiků tísnily v masivních policových regálech. Dnešní doba nahrává originalitě a rafinovaným kombinacím nejrůznějších typů nábytku, ze kterého můžete vytvořit knihovny svých snů.

Moderní knihovna je členitá a dává prostor k vyniknutí barevným přebalům vašich oblíbených knih. Ano správně, knihy můžete s klidem využít jako dekoraci. Dokonce vám nic nebrání v průběhu roku měnit tituly v popředí a barevným laděním vytvářet jedinečnou atmosféru místnosti. Abyste tohle všechno mohli udělat, budete potřebovat vhodný nábytek.
Jaký nábytek se hodí pro knihovnu?

Zásadní vlastností knihovny je nosnost. Než si vyberete konkrétní kus nábytku, zvažte, jak jsou těžké předměty, které budete do knihovny ukládat. Správně, předměty neznamenají jen knihy. Ani zdaleka. Trendem poslední doby je pozoruhodná kombinace knih, novin a časopisů, kterou doplňují drobné dekorativní předměty, vázy s květinami, ale i audiosystémy a další menší elektronika.

Základním stavebním kamenem je bytelná knihovna. Tedy nábytek, který díky dostatečné tloušťce polic udrží i dlouhé série oblíbených knižních románů. Pokud patříte k fanouškům tohoto typu literatury, inspirujte se naší nabídkou knihoven.

Pokud máte vydání, kterým se chcete pochlubit návštěvám, určitě byste měli zvažovat pořízení vitríny. Má hned několik výhod. Vitrína je skleněná, takže chrání vašeho knižního miláčka před prachem.

Samotný fakt, že je vitrína prosklená navíc dodává knihovně vzdušnost a estetickou hodnotu. Ale pozor, jde spíše o prostor pro výstavu pár titulů, ne o nosný kus nábytku. Prohlédněte si aktuální trendy vitríny.

Jestli vás neuspokojí klasická knihovna ani vitrína, můžete se směle vrhnout na regály. Policové regály bývají zajímavě členěné, takže díky nim získáte neotřelé uspořádání svých knih a dalších drobných předmětů. Pro konzervativnější z vás existují také policové skříně. Tam můžete uložit své choulostivější knižní poklady.
Buďte originální

Ať už vás zaujala jakákoliv varianta knihovny, nebojte se originality. Existují například malé regály o velikosti cca 30 x 30 cm, ze kterých si můžete stavět jakékoliv tvary. Náš tip je nechat jednu takovou sekci prázdnou. Tím vytvoříte předěl v proudu knih a zároveň do kontrastního prázdného prostoru můžete umístit elegantní dekoraci nebo tudy nechat procházet příjemné denní světlo.

Pokud vás zajímají další tipy na nábytek v obýváku, nepřehlédněte naše články, které vás inspirují.Přečtěte si také

Sdílejte článek

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste