Chrom + sklo

Kombinace chromu a skla vytváří nadčasový, jednoduchý až futuristický styl. Díky použitým materiálům je údržba jednoduchá, veškeré nečistoty stačí setřít. Obojí je také oproti dřevu celkem odolné proti poškrábání a jinému mechanickému poškození.Sklo:


Sklo se vyrábí z viskózní skloviny roztavené ve sklářské peci (1450 - 1550°C). Materiál se rychle zchladí, proto je nutné s ním rychle pracovat. Čisté sklo je průhledné, ale lze ho zabarvovat. V obou případech propouští světlo o vlnové délce nad 400 nm, proto se používá k výrobě osvětlení, a dekorativních předmětů. Technika výroby skla je stará přinejmenším 5000 let, ale stále se vedou spory, kdo jako první přišel na techniku výroby skla. Číňané, Řekové nebo Féničané? Sklo je velmi pevné a zároveň křehké, pokud se nejedná o bezpečností úpravu skla.Chrom:


Chrom je bílý, lesklý, tvrdý, ale zároveň křehký kov. Používá se jako ochranná vrstva jiných kovů, která chrání zejména před korozí a mechanickému poškození. Právě díky své tvrdosti se chrom používá při výrobě vrtných strojů, vysoce výkonných nožů pro stříhání jiných kovů, strojů na opracovávání dřeva. Používá se také na výrobu chirurgických nástrojů a využívá se v potravinářském průmyslu. V každodenním životě se s chromem setkáváme v koupelně v podobě madel a různých kovových polic do sprchového koutu, v automobilovém průmyslu a samozřejmě v nábytkářství. Zejména stoly a lustry s chromovými částmi jsou přitažlivé kvůli své dlouhověkosti, snadnému udržování a nadčasovému vzhledu.

Načítám data...

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste