Desky se synchronizovanou 3D strukturou

Jedná se o dřevotřískové a dřevovláknité laminované desky se synchronizovanou strukturou povrchu, která navozuje dojem přírodního dřeva. Tento efekt nejvíce vynikne u fládrové kresby s vysokým leskem. Desky se však mohou dokončovat i pigmentovými barvami. Díky reálnému žilkování dřeva budete mít pocit, že se díváte a dotýkáte se opravdového dřeva.

Nový proces laminování pro vytvoření oboustranné synchronizované struktury byl představen německou firmou Siemplekamp na veletrhu LIGNA v roce 2013. V tom samém roce představuje firma Egger ve veletržním domě EGGERZUM po cílených investicích do nových technologií lisování desky se synchronizovanou strukturou pod označením Feel wood, a to v dezénu dubu, kaštanu a jilmu.

Při oboustranném razícím procesu se dekorační papír nanese na horní a spodní část desky a poté jsou slisovány a reliéfovány pomocí tvarovaných podložných desek. Dekorační papír je zarovnaný tak přesně, že hotové desky dosahují přirozeného vzhledu dřeva. Celý proces je navíc sledován kamerovým systémem, což zaručuje vysokou opakovatelnost při výrobě. Trojrozměrného povrchu je dosaženo díky výrazně vyšší přítlačné síle v krátkém lisovacím cyklu, kdy je použitý tlak až do 700 N*cm-2.


Použití:

Desky se synchronizovanou 3D strukturou jsou hojně využívány při výrobě interiérového nábytku, laminátových podlah a obkladů interiérů.Jak o 3D desky pečovat?

Údržba výrobků z desek se synchronizovanou 3D strukturou je stejná jako u ostatních velkoplošných materiálů. Stačí tedy nečistoty setřít suchým nebo vlhkým hadříkem. Pokud se jedná o podlahu, můžete ji vytřít mopem s pH neutrálním čistícím prostředkem.Výhody:

  • reálná imitace struktury dřeva
  • příjemný dojem na omak
  • všechny kladné vlastnosti jako dřevovláknité či dřevotřískové desky
  • široké spektrum použitíNevýhody:

  • horší odolnost vůči vlhkosti
  • vyšší cena
  • vyšší objemová hmotnost

Načítám data...

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste