Vyhledat na blogu

Hluboké kočárky

Hluboké kočárky – v hluboké korbičce se vozí miminka od narození do 6–9 měsíců. Jakmile se miminko samo posadí, je čas na sporťák. Od této chvíle se už děti v hluboké korbě začnou nudit a touží poznávat své okolí. Hluboký kočárek vybírejte především podle terénu, který budete sjíždět nejčastěji a podle ročního období, kdy tento typ kočárku budete využívat.

Podvozek

Pokud víte, že budete nejčastěji jezdit ve městě, po hladkých chodnících a obchodních centrech, zvolte podvozek s menšími kolečky (gelová, gumová nebo plastová). V případě náročnějšího terénu v podobě lesních a polních cest, velkých dlažebních kostek nebo kamenů, dejte přednost větším, nafukovacím nebo pevným gelovým kolečkům. Konstrukce podvozku by měla být vždy stabilní, odolná a s odpružením. Některé kočárky mají možnost houpání, což si většina miminek zamiluje.

Korba

Hluboká korbička nemusí být až tak velká, jak si většina rodičů myslí. Je důležité rozlišovat období na jarní/letní a podzimní/zimní. Letní korbičky mohou být daleko menší, nižší a látkové, kdežto pro zimní miminka je lepší zvolit korbu prostornější vzhledem ke stísnění místa díky fusaku a větších vrstev oblečení. Zimní korbička by také měla mít vyšší stěny, aby byl váš poklad chráněn před větrem a zimou. Ideální jsou hluboké korbičky z plastu, které za žádných okolností neprofouknou. Malé korbičky jsou oproti tomu zase lehčí a přenosnější.

Hluboké kočárky

Připravili jsme pro vás 29 krásných kousků.

Zobrazení 1-29 z 29 položek

Aktivní filtry