Lamelový roštProč lamelový rošt?Lamelový rošt slouží jako podklad pro pěnové matrace. Nikdy ho nekombinujte s matracemi pružinovými. Rošt je složený z pružných lamel, které se vyrábí ze smrkového nebo bukového dřeva, případně ze syntetických materiálů. Kvalitní rošt má mít alespoň 28 lamel, u levnějších se setkáte se 14 - 18 lamelami. Čím vyšší počet lamel je, tím lépe se většinou dokáže rošt přizpůsobovat zátěži. Lamely jsou buďto spojeny textilním páskem (dá se složit, takže přeprava je jednodušší) nebo jsou uchyceny v pevném rámu.

Jednotlivé lamely se uchycují do pevných nebo výkyvných (pružných) plastových či kaučukových pouzder. Díky plastovým a kaučukovým pouzdrům reagují lamely lépe na zatížení. Vyrovnávají tak matraci, čímž prodlužují její životnost. Navíc se snáze přizpůsobují tvaru těla. Některé lamelové rošty se kombinují s umělohmotnými talířky různého tvaru, díky kterým se lépe přizpůsobí tvaru těla. 

Některé lamelové rošty mají na nejvíce namáhaných místech, například v oblasti bederní páteře, zdvojené lamely. Ty jsou vybaveny posuvnými jezdci, pomocí kterých se mění jejich tuhost. Čím více jezdců mají, tím je nastavení tuhosti přesnější.

Lamelové rošty se vyrábí pevné a polohovací. Polohovací lamelové rošty ovládané manuálně i pomocí elektromotorku usnadní ležení seniorům, lidem s problémy se zády a různě deformovanou páteří a nemocným, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. Rošty mívají různý stupeň možností nastavení, zpravidla se jedná o sklon v oblasti zad a u některých roštů i sklon nohou

Načítám data...

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste