Matrace se zónovou profilacíZónová matrace a nejčastější rozdělení


Důležitý parametr, který je při výběru matrace vhodné brát v potaz, je nejen materiál, ale také kolik má matrace zón. Na trhu nalezneme matrace, které se skládají ze 3-7 zón. Obecně platí, čím více zón, tím komfortnější spánek. Tělo je v různých částech podepíráno různou silou.


Zónová matrace není vyrobena z jednoho kusu materiálu, ale z jednotlivých pruhů materiálu o rozdílné tuhosti. Tím zaručíte, že každá část těla je podepírána tak, jak vy potřebujete. Tělo leží v rovné poloze. Zónování matrací je podpořeno navíc zónovým prošitím potahu.


Základem jsou 3 zóny, optimální je 7 a více zónová matrace.

Nejčastěji jsou zónami rozdělené latexové matrace. Matrace jsou měkké, poddajné a velmi komfortní. Zóny poté už jen upravují tuhost jednotlivých částí matrace. Tělo je poté v různých částech matrace podepíráno jinou silou. Nejvíce zónové matrace ocení osoby, které spí na boku. Zónové matrace se nedoporučují pořizovat dětem, protože výška dětí je rozdílná a zóny by nemuseli být tam, kde mají být.


3 zónová matrace

  • 3 zóny jsou základ – pod těžištěm těla je nejpevnější a zbytek je měkčí.


5 zónová matrace

  • 5 zónová matrace má oproti 3 zónové matraci navíc i vyčleněna ramena a kolena.


7 zónová matrace

  • 7 zónová matrace nám poskytne nejvyšší komfort, přechody mezi jednotlivými zónami má lépe odstupňovány oproti 5 nebo 3 zónové matraci.

50 produktů
Zobrazení 1-40 z 50 položek
  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste