Pískované sklo

Pískování je jedna z úprav klasického skla. Pískováním získává sklo matný vzhled. Po zdrsnění skla se světelné paprsky při dopadu rozptýlí, a díky tomu je vše za sklem vidět pouze v nezřetelných náznacích jako tmavé stíny. I při snížené průhlednosti je však zachována průsvitnost světla. Pískovat můžete všechny typy skla a je možné vytvořit plné, částečné i ozdobné pískování (originální vzory, formy, loga i umělecká díla).Výroba


Grafik připraví šablonu s vybraným motivem, kterou nalepí na sklo. To je nutné před nalepením odmastit a zbavit všech nečistot. Plochy, které nebudou pískované, zůstávají zakryté šablonou. Sklo se šablonou se vloží do pískovacího stroje, kde je na něj pod tlakem tryskán speciální písek složený z velice malých hliníkových částic, které na skle vytváří mikroskopické prohlubně. Po pískování se sklo kalí, aby bylo jeho použití bezpečné. Před samotným pískováním je nutné do skla vyřezat veškeré montážní otvory.

Pro pískované sklo je důležitá finální úprava speciálním nano lakem. Ten vyplní veškeré prohlubně po pískování a vytvoří takřka jednolitý hladký povrch, který je odolnější proti přilnavosti nečistot, eliminuje tvorbu otisků prstů a snáze se čistí. Aby mohlo být pískované sklo použité při výrobě stěn sprchového koutu, je nutné ho opatřit speciální vrstvou AntiCalc, která zabraňuje usazování vodního kamene a srážení vodních kapek na skle.

Po vypískování je možné zmatněnou plochu dobarvit speciální barvou, která se vsákne do povrchové savé vrstvy opracovaného skla. Pískované části je však možné barvit jen v jednom odstínu (nelze tedy tvořit barevné kompozice) a barvení se provádí ručně. Po zaschnutí je barva trvalá a vydrží i nešetrné mytí.Použití

Pískované sklo najdete ve veřejných budovách, velkých kancelářích, restauracích, obchodech, luxusních buticích i v soukromém bydlení. Vyrábí se z něj přepážky, dveře, sprchové kouty, zábradlí, schody, schodiště, balustrády, skleněné plochy a výplně nábytku, tabulky s nápisy i dekorativní zrcadla.Výhody:

  • Chrání soukromí
  • Chrání před nadměrným slunečním svitem a teplem
  • Prakticky neomezená škála možností provedení a vzorů na míru
  • Lze použít pro širokou škálu typů skla
  • K dostání ve tvrzené verzi s lepší odolností proti mechanickému (a tepelnému) rázuNevýhody:

  • Pokud se sklo po pískování neošetří nano lakem, špatně se čistí

Načítám data...

  • Registrace

Registrace nového účtu

Máte již účet? Místo toho se přihlaste