Vyhledat na blogu

Řeč barev a materiálů nelže. Vylaďte si kancelář podle chuti

Publikováno: 2019-10-19 15:14:03
Kategorie: Pracovna inspirace

Zařizujete kancelář a váháte, co všechno byste měli vzít v úvahu, abyste si vytvořili dokonalé pracovní prostředí? Skvěle. V tom případě vás náš článek zastihl v ten nejlepší možný moment. Kromě klasického kancelářského nábytku, poliček a dalších drobností nezapomínejte na dekorace a celkové naladění místnosti.

Vsaďte na sílu barev

Ať už patříte mezi pragmatiky, kteří neholdují křiklavým odstínů, nebo se naopak pyšníte sklonem k extravaganci, mějte se na pozoru. Barevné naladění vaší kanceláře okamžitě nastolí atmosféru pro nově příchozího. Proto si dobře promyslete, jaký signál by vaše pracovní místnost měla vysílat směrem k návštěvě.

Můžete vycházet z tradičního rozdělení, tzv. psychologie barev. V každém případě to nepřehánějte s množstvím barev. Spíš si vyberte vaši srdcovou a kombinujte různé odstíny a intenzity. V podstatě k jakékoliv barvě můžete přidat černou či bílou, případně dřevěný dekor lamina, či dokonce masiv. Ale pozor, opět platí, že všeho moc škodí.

Pokud si potrpíte na černém kancelářském křesle, pokuste se do černé ladit i ostatní kusy nábytku, například kancelářský stůl, police apod. Ale buďte obezřetní, protože tmavý nábytek dokáže v místnosti vytvořit tísnivou atmosféru. Tomu můžete snadno předejít, když použijete bílou malbu na stěny, případně velmi jemný krémový odstín. Příjemným osvěžením může být i solitér – třeba neotřelý konferenční stolek v syté světlé barvě.

TIP: Pokud si nejste jistí celkovým vyzněním místnosti, poproste o názor kamaráda, kterému můžete věřit. Pro absolutní jistotu se můžete poradit s interiérovým architektem. Tady ale počítejte, že vás to bude něco stát.


To je materiál, panečku. A co o vás říká?

Tak a teď vyložte karty na stůl. Jací doopravdy jste, srdeční a s neustálým úsměvem na tváři, nebo spíš opatrnější a odměření, ale spravedliví? Tohle všechno můžete vyjádřit svým kancelářským nábytkem. Respektive máte jedinečnou možnost sladit své vnitřní naladění s naladěním celé místnosti tak, aby na jakoukoliv návštěvu vše působilo jako dokonale ladící celek.

Ne, opravdu tím nemyslíme to, že si na e-shopu pořídíte srdečný regál do kanceláře. Ale už je velký rozdíl, jestli si vyberete úložné šuplíky z papíru, které si složíte na koleni, nebo sáhnete po masivním mahagonu. Jistě, vybrali jsme extrémní případy a v lecčems budete muset zvažovat i náklady. Ale i tak zkuste myslet na to, jak by podle vás měla místnost působit.

Když chcete působit neústupně

Zařizujete si kancelář právníka nebo nekompromisního obchodníka a chcete působit seriózně a neústupně? Volte tvrdé materiály. Ideální pro vás bude masivní dřevo v kombinaci se sklem. Židle a křesla vybírejte v jednodušším střihu a bez zbytečně měkkých sedů a hlubokého polstrování.

Barvy v místnosti by měly podtrhnout celkové naladění a to, co chcete příchozímu sdělit. Takže se nebojte oranžové, nebo dokonce červené. Akorát buďte připraveni na agresivnější jednání vašich návštěv. Takovou kombinací barev a materiálů totiž – řečeno s mírnou nadsázkou – pro některé lidi vytvoříte učiněné bitevní pole.

TIP: Aby vaše kancelář působila neústupně, ale ne nepřátelsky, použijte nábytek z bukového masivu, případně s dekorem buku v kombinaci se sklem – konferenční či kancelářský stůl. Barvy volte neutrální.

Srdečně a s úsměvem – račte dál

Dejte své návštěvě na první pohled jasně najevo, že je vidíte rádi. Pokud pracujete v poradně pro lidi v potížích, jste psychiatr či psycholog nebo prostě chcete na příchozí působit z jakéhokoliv důvodu pozitivně, uzpůsobte tomu svou kancelář.

Základním materiálem pro nábytek bude ve vašem případě měkké dřevo. Ideální je masiv z borovice nebo smrku. Ale určitě můžete zvolit i variantu dřevotřísky s dekorem těchto dřevin. Dobré je pořizovat dřevo bez moření na jiný odstín. Dáte tím najevo svou upřímnost s jasným signálem, že nic nezastíráte.

Nebojte se pořídit pohodlné posezení pro vaše hosty a návštěvy. Vsaďte na měkký posed sedaček a vyšší opěrky zad, ideálně i područky, aby se u vás lidé cítili dobře. Vyhněte se ale přílišné okázalosti a pompéznosti, která by na někoho mohla působit strojeně.

Vašimi barvami jsou zelená, hnědá, případně modrá. Ale s modrou buďte opatrní, protože působí studeně. Zelenou vybírejte tak, aby byla živější a teplejší. Určitě ne jedovatou zelenou. Hnědá je výborná v kombinaci s krémovou případně lehkým nádechem žluté.

Věříme, že se vám podaří vaši kancelář doladit k dokonalosti tak, aby říkala přesně to, co chcete. Nezapomeňte se podívat taky na naše další články o nábytku.
Sdílet obsah

Přidejte komentář

 (s http://)