Vyhledat na blogu

Světlo v ložnici, aneb zpřístupníte všechny kouty

Publikováno: 2018-09-08 20:32:33
Kategorie: Tipy a triky

Atmosféra klidu

K navození příjemné světelné pohody v ložnici nepotřebujete moc námahy. Odborníci dokonce tvrdí, že se tu klidně obejdete bez centrálního stropního osvětlení. Bez doplňkových zdrojů to však asi nepůjde. Možností se naskýtá hned několik. Halogenové žárovky s intenzitou od 20 W do 50 W našly své místo hlavně v sádrokartonových podhledech nebo osvětlovacích rampách nad skříněmi. Prostor osvětlí nevtíravě a měkce. Když jsou součástí například police, krása doplňku umístěného na ní vynikne jako ve světle reflektorů.

Potřebujete doladit atmosféru v místnosti podle momentální nálady? Pomocnou ruku podá podbarvení neonovými svítidly. Rafinovaně ukryté za záhlavím, pod rámem manželské postele nebo v nočním stolku. Moderní a ekonomickou variantu je LED dioda. Vyzařuje jasné světlo s modrým nádechem. Často bývá součástí svítidel zakomponovaných po bocích záhlaví.

 


Naše potěšení

Pro ty z vás, kteří si chtějí otevřením skříňových dveří vytvořit sváteční atmosféru dne, doporučujeme zabudované osvětlení přímo v závěsné tyči.

 

Nevyléčitelný workoholik

Pokud rádi usínáte s notebookem či knihou, myslete na to i při tvorbě osvětlení. Ideálním řešením je svítidlo s intenzitou minimálně 60 W. Praktickým řešením je ohebné rameno. U moderních manželských postelí bývá často součástí záhlaví. Má minimalistické rozměry, ale zato maximální ohebnost a svítivost. Vyhnete se tak rušení partnera během spánku.

 


Když se rádi tulíme

Čtete si důvěrně opření o rameno? Máte postel plnou dětí a mezi polštáři před usnutím trůní velká hrací deska Člověče nezlob se, poházená pexesem a zapomenutými plyšáky? Vašemu intimnímu rodinnému místu postačí pouhé jediné stojací svítidlo, které osvětlí centrální část postele.

 

Změna je život

Pro neúnavné experimentátory máme jeden tip: Stojací lampa. Solitér, který snadno změní atmosféru místnosti. Když vás omrzí, pryč s ní. Nahradí ji nový a přitažlivějším kousek.

 

Se slunce nad hlavou

Veselá nálada spojená s pestrými barvami a neobyčejnou září. Pokud právě to očekáváte od atmosféry v ložnici, neváhejte a umístěte si nad postel centrální svítidlo. Vhodnější je nízká nástropní varianta, aby se nestala překážkou při vstávání z postele, nebo při jeho podcházení. I v tomto případě však neodsuzujte noční lampičky, určitě jejich služby čas od času využijete. Předejdete tak rušivým momentům při nesouladu partnerských dob usínání.

Sdílet obsah

Přidejte komentář

 (s http://)