Vyhledat na blogu

Televizní stolek nechá vyniknout vaši TV

Publikováno: 2019-10-08 22:08:02
Kategorie: Tipy a triky

Centrem každého moderního obývacího pokoje je dneska jistojistě televize. A ruku na srdce, spousta z nás hodnotí své známé i podle toho, jak kvalitní a velký přístroj zdobí stěnu v jejich obýváku. Ať už u vás doma trůní plazmová, led nebo třeba OLED TV, zaslouží si pořádný základ, který ji dostane na výši. Pokud samozřejmě nebudete chtít svou TV upevnit rovnou na zeď.

TV stolek potěší nejen vaši televizi

Stolky pod televizi jsou objevem nového století. Dříve lidé svůj televizor stavěli na volné místo obývací stěny. Těžkopádné a kolosální stěny, do kterých si naši předci schovávali vše, co bylo k mání, už ale neletí. Dnešní domácnost sestává z daleko méně hmotných věcí. Zatímco naši dědečkové sbírali na ulici drobné šroubky a matičky, které by se jim někdy mohli hodit v dílně, my se chlubíme spíš drobnou elektronikou. Doba holt pokročila.

Stolek pod tvje dnes spíš kombinací módní dekorace a praktického úložného prostoru. Dnes už ale moderní TV stolek slouží spíš na odkládání ovladačů, jako podložka pod dekorace nebo video a audio přehrávače. Šuplíky se vždycky hodí na ovladače ke konzoli nebo jako tajná schovka na mlsání k televizi. No jen si to představte, jak je pohodlné mít po ruce brambůrky rovnou ve stolku pod televizí.
Vyberte si správný TV stolek

Základem správného výběru je především ladění se zbytkem nábytku v obývacím pokoji. Pokud ještě nevíte, jak bude vypadat zbytek nábytku, volte pokud možno neutrální barvy. Ideální je bílá nebo černá. Dobrá volba je i přírodní dekor dřeva. Ať už se rozhodnete pro masiv nebo kompozitní materiál s dýhou či jinou povrchovou úpravou, dřevo či dřevěný dekor se dobře kombinuje prakticky s čímkoliv.

Tvar stolku by měl rovněž držet celkové naladění místnosti. Snažte se vyhnout tomu, abyste v obývacím pokoji kombinovali oválné a hranaté provedení. Speciální variantou je televizní stolek na nožkách. Ten je praktický hlavně pro uklízení, nebo pokud pod něj chcete ještě něco umístit. Ale opět platí zlaté pravidlo, že je dobré kombinovat podobný typ nábytku dohromady. Takže pokud zbytek obývací stěny nebude na nožkách, neměl by být ani tv stolek.

Někdy se vyplatí vzít roha

Pokud patříte mezi menšinu, která má doma TV v rohu, zkuste se zaměřit na rohové tv stolky. Jejich výhodou je hloubka. I když nenabízejí tolik úložného prostoru, dokážou elegantně vyplnit roh místnosti, ať už na stolek postavíte televizor, nebo jej připevníte do stojanu nad něj. Výhodný je roh i proto, že je na něj dobrý pohodlně vidět téměř z celého zbytku pokoje.

Rohový televizní stolek můžete využít například na dekorativní předměty, nejlépe drobnějších rozměrů. Obří vázy a další doplňky by na něm mohly působit spíš neohrabaně. Ale vhodně umístěná drobná dekorace v podobě svíčky, fotky a podobně udělá určitě skvělý dojem.

Pod rohový stolek se skvěle vejdou například oblíbené domácí papuče, nebo přístroje na masáže chodidel. Pro příznivce moderního elektra může rohový prostor posloužit jako parkovací místo robotického vysavače. Výjimkou není ani velká krabice s hračkami pro děti. Akorát si musíte dát pozor, aby se vešla i do zkoseného prostoru pod stolkem. Kdyby po bocích čněla ven, nebude to vypadat hezky.

Ať už se rozhodnete pro bílý televizní stolek, černý televizní stolek, malý, velký, kulatý, rovný nebo třeba rohový, věříme, že zvolíte správně a bude vám dobře sloužit. Nezapomeňte na to, že dnes už opravdu slouží především jako dekorace a drobný úložný prostor, proto na něj nepokládejte nic extra těžkého ani na něj nesedejte. Přejeme vám šťastnou ruku při výběru.

Nezapomeňte se podívat také na naše další články o nábytku. Najdete v nich zajímavé rady a tipy. Třeba vás překvapí něčím, co jste nevěděli.


Sdílet obsah

Přidejte komentář

 (s http://)